Найсильніша у світі тварина

Posted on Updated on

Найсильніші тварини у світі — копеподи, заледве сягають одного міліметру завдовжки. Крім того ці створіння є найшвидшими у світі і найбільш поширеними багатоклітинними тваринами на планеті. Отже, що ж робить копепод настільки успішним?

«Еволюційний успіх копеподів полягає у їх здатності тікати від хижаків. Їхній стрибок під час втечі дуже потужний і ефективний», говорить професор Thomas Ki?rboe з Національного інституту водних ресурсів у Технічному університеті Данії (DTU Aqua).

Спільно з дослідниками з DTU Aqua і DTU Physics і за допомогою швидкісного запису відео Thomas Ki?rboe зумів передати детальну картину стрибка копеподів при втечі. Потужний стрибок справив на вчених неймовірне враження.

«Вони скачуть зі швидкістю півметра на секунду, і це впродовж декількох тисячних секунди», говорить Thomas Ki?rboe, продовжуючи: «Це показує, що копеподи, відносно своїх розмірів, більш ніж у 10 разів сильніші ніж будь-яка інша відома тварина чи навіть сконструйований людиною мотор … »

Копеподи мають два види кінцівок. Одні вони використовують для добування харчу, створюючи ними потік, який відфільтровують у пошуках їжі. Це дозволяє їм рухатися чи плавати практично безперервно. Крім того, вони мають 4-5 пар кінцівок для плавання або стрибків, що дозволяє їм стрибати для уникнення нападу чи для атаки. Вони використовуються рідше і не довго. М’язи в двох системах досить схожі, але механізм, орієнтований на стрибки, налаштований на створення недовготривалої величезної сили.

«Копеподи не відчувають втоми, оскільки вони мають в своєму розпорядженні дві системи руху. Кінцівки у них добре налаштовані для стрибків, а гідродинамічна конструкція копепод оптимізована для високих швидкостей, завдяки чому їхній стрибок при втечі є надзвичайно сильний і швидкий «, пояснює Thomas Ki?rboe.

Хоча копеподи сліпі і настільки малі, що вода за їхньої присутності за своєю консистенцією стає неначе сироп, їм вдалося зробити інженерний подвиг і розробити ефективну схему втечі від хижаків. Рішення представляє собою два рухові механізми різних передач. Їхні дуже добре розвинені органи відчуттів дуже швидко інтерпретують сигнали з навколишнього середовища і відправляють повідомлення до плавальних кінцівок. Це стало можливим завдяки нервовій системі, винятково швидкій як для безхребетних тварин, швидкість якої можна пояснити особливим дизайном нейронних шляхів. Обтічність, гідродинамічність форми і чиста м’язова сила копепод — ось що пояснює їхні найпотужніші стрибки.

Реклама

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google+ photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google+. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

w

Connecting to %s